Grali w papier, kamień, nożyczki...

14:05 Z pasji do mężczyzn z miłości do sportu 0 Comments

Ale to już było i nie wróci więcej....

Za nami już rok 2014, który obfitował w nie zapomniane wydarzenia sportowe. Miniony rok dostarczył nam wielu emocji związanych z występami Polaków, ale nie tylko występy naszych rodaków gwarantowały emocje na najwyższym poziomie. Nie będę się rozpisywać o tym co wydarzyło się w minionym roku, bo już Roja podsumowała rok 2014 pod względem sportowym.

 Moim zdaniem w ubiegłym roku miały miejsce trzy wydarzenia, które odbiły się echem w naszym kraju, po pierwsze dwa złote medale na igrzyskach w Soczi Kamila Stocha, złoto Justyny Kowalczyk i Zbigniewa Bródki, złoto polskich siatkarzy wywalczone w katowickim Spodku oraz wygrana piłkarzy nożnych z aktualnymi Mistrzami Świata, reprezentacją Niemiec. Wygrana Polaków z Niemcami w eliminacjach do Mistrzostw Europy była dla kibiców największym zaskoczeniem, ja sama nie dowierzałam, że udała im się ta trudna sztuka. Gdybym nie oglądała tego meczu w telewizji nie uwierzyłabym, gdyby ktoś mi o tym powiedział, bo jak polscy piłkarze wygrali z Niemcami, przecież cuda się nie zdarzają, a jednak, jesień dla piłkarzy była pełna cudów, po rundzie jesiennej zajmują pierwsze miejsce w tabeli, w eliminacjach do przyszłorocznych Mistrzostw Europy rozgrywanych we Francji, przed naszymi zachodnimi sąsiadami.

O wygranej Polaków w Mistrzostwach Świata pisałam już wcześniej, napiszę tylko tyle, że w finale, w magicznym Spodku, pokonali Brazylię 3:1, i po 40 latach Polska ponownie została Mistrzem Świata. Na koniec niesamowity wyczyn Kamila Stocha, dwa złote medale wywalczone na jednych igrzyskach, ta sztuka nie udała się nawet Adamowi Małyszowi, który czterokrotnie stał na podium IO, ale nigdy nie udało mu się zdobyć złota, zawsze wtedy lepszy był Siomon Ammann. Do tego złoto dołożyła Justyna Kowalczyk,  która musiała pokonać nie tylko rywali do olimpijskiego medalu, ale walczyła także z kontuzją stopy.

To był piękny rok dla polskiego sportu. My Polacy mogliśmy choć przez chwilę poczuć się dumni z tego, że jesteśmy Polakami, ja się tak czułam, i nie raz łezka zakręciła mi się w oku słysząc Mazurka Dąbrowskiego. Dziękuje Wam za to.

Siatkówka przygrywa ze skokami w decydującym starciu o złoty medal od kibiców....

Koniec roku to czas podsumowań, nie tylko tych w życiu, ale także tych sportowych. Pojawiają się różnego rodzaju rankingi, najlepszy sportowiec, najlepsza drużyna czy najlepszy trener, kto zdobył najwięcej bramek, a kto popisał się najbardziej kompromitującym zagraniem, itp. Jak co roku, tak również w tym roku  Przegląd Sportowe we współpracy z Telewizją Polską zorganizował plebiscyt na najlepszego sportowca 2014 roku, oprócz wyboru najlepszego sportowca, wybrano także Drużynę Roku, Trenera roku, Imprezę Roku, Debiut Roku, Wydarzenie Medialne Roku i Imprezę Masową roku.

Śmiało można użyć stwierdzenia, że tegoroczną Galę zdominowała siatkówka. Drużyną Roku została reprezentacja siatkarzy, która stojąc na scenie dostała owacje na stojąco od przybyłych do hotelu Duble Tree by Hilton gości, swoją drogą zasłużenie (poniżej macie filmik). Trenerem roku został Stephane Antiga, a  największym objawianiem minionego roku okazał się nie kto inny jak Mateusz Mika. To było dopiero preludium przed główną atrakcją wieczoru, wyborem najlepszego sportowca roku, do tego Imprezą Roku wybrano Mistrzostwa Świata siatkarzy rozgrywane w Polsce. Po krótkiej przerwie przyszła kolej na wręczenie Championów w 80. Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Polski w 2014 roku. Na laureatów czekała wyjątkowa nagroda, specjalnie dla nich wybrana piosenka. I tak dla Anity Włodarczyk wystąpił zespół Perfect z piosenką Niepokonani, Kamilowi Stochowi Robert Gawliński zaśpiewał Bohemę, Mateusz Ziółko wykonał utwór Born to be wild dla żużlowca Krzysztofa Kasprzaka, a Ania Wyszkoni zaśpiewała utwór brytyjskiej wokalistki, Birdy, People help the people, dla Mariusza Wlazłego. Championy już rozdano,  głosowanie zostało zakończone, a głosy podliczone, po czym Przemysław Babiarz i Maciej Kurzajewski podali wyniki głosowania. Kiedy znana była już siódemka laureatów, na scenie pojawił Michał Pol (przy. red. Redaktor Naczelny PS) oraz Włodzimierz Szaranowicz ( przy. red. Dyrektor TVP Sport), aby ogłosić najlepszą trójkę. Chwila oczekiwania i wszystko stało się jasne, 80. Plebiscyt na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2014 wygrał Kamil Stoch, drugi był Mariusz Wlazły, a trzecie miejsce zajął Michał Kwiatkowski, zwycięzca Tour de Polon, oraz dwóch etapów na Tour de France.

Ja osobiście ściskałam kciuki za Mariusza Wlazłego, ale chyba za słabo, bo siatkarz zajął drugie miejsce, za Kamilem Stochem, ale jak powiedział sam Mariusz, przegrać z Kamilem to zaszczyt. Jak napisała mi Roja w jednym z SMS - ów, że cała cala powinnam mu krzyczeć ZOSTAĆ DO RIO. 

Wszystkim sportowcom gratulujemy miejsca w  najlepszej 10 sportowców, bo wcale nie jest łatwo się tam znaleźć, zdobycie medalu w jakiejkolwiek dyscyplinie nie zbliża kibica do sportowca, co pokazuje plebiscyt. Potrzeba czegoś więcej, aby zagościć w sercu kibica. Może jednak największym determinantem uwielbienia  danego sportowca jest popularność uprawianej przez niego dyscypliny, tego nie wiem, ale wiem jednego, moje serce już na zawsze skradła siatkówka, i to jej kibicuje  z całego serca. 

Na koniec chciałabym sobie, i Wam, drodzy kibice życzyć kolejnych niezapomnianych emocji sportowych, oby ten rok był jeszcze lepszy niż miniony, obyśmy coraz częściej mogli czuć się dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Wam drodzy sportowcy życzę kolejnych sukcesów i medali, najlepiej tylko tych złotych.

Pozdrawiam,
Mili :)
P. S. Pod tym adresem znajdziecie pełną listę nagrodzonych w plebiscycie: http://plebiscyt.przegladsportowy.pl/mistrzowie-sportu,najlepsi-polscy-sportowy-w-2014-roku,artykul,532182,1,845.html

0 komentarze :