Recenzja filmu "Drużyna"

10:52 Z pasji do mężczyzn z miłości do sportu 0 Comments

Wczoraj miała miejsce kinowa premiera filmu "Drużyna", dokument opowiadający o polskich siatkarzach, autorstwa Michała Bielawskiego. Film gradka dla kibiców siatkówki, pokazujący "od kuchni" siatkówkę.
Pierwszy polski dokument o siatkarzach mnie osobiście nie zachwycił, ale za to wzruszył. Film pozostawił duży niedosyt, po zakończeniu filmu człowiek chciał więcej, był zdecydowanie za krótki. Spodziewałam się więcej ujeć z tego sezonu, z nowym trenerem, a nie tylko krótkiego fragmentu na koniec filmu. Oglądając go miało się wrażenie, że został on "do grany" do filmu ze wzlgędu na zmianę trenera.
Po za tym film mi się bardzo podobał, dużo w nim było Igły, ale jego nigdy za mało. dwaj kapitanowie reprezentacji, były Marcin, i obecny Michał, też mieli swój udział. "Drużynę" oglądało się przyjemnie, z łezką w oku i uśmiechem na twarzy, kiedy oglądasz ujęcie z chwil, których było się częścią (ME 2013).
Zabrakło tylko Mariusza opowiadającego o swoim powrocie do kadry, i byłoby super.
Może "Drużyna" nie jest filmem na, który ponownie poszłabym do kina, ale bez wątpienia chciałabym mieć go  w swojej prywatnej kolekcji.
Polecam wszystkim kibicom siatkówki, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć filmu, wbrew temu co wyżej warto obejrzeć ten film, bo to kawałek dobrej pracy.


Pozdrawiam,
Mili

P.S. Mam nadzieję, że zobaczymy tą drużynę na polskim Mundialu

0 komentarze :